Комунальний заклад Ганнівський навчально - виховний комплекс

 





Сценарії свят

Козацькі забави

Спортивне свято

Одним із найефективніших засобів ознайомлення школярів із  джерелами національної історії та культури є козацькі забави.

Вони сприяють патріотичному вихованню, осмисленню себе, своєї особистості як частини великого українського народу, пробуджують національну самосвідомість, морально і фізично загартовують школярів.

 

Мета : розвивати спритність, швидкість, сміливість; виховувати почуття товариськості та взаємодопомоги.

 

 Інвентар: секундоміри, прапорці, канати(2 шт.), намети (2 шт.), мішки, хмиз, жердини(2 шт.), м’ячі (6 шт.), кеглі (10 шт.), гирі (8кг, 13 кг), діжки (2 шт.), бруси, перекладина, ключки ( 2 шт.).

 

Місце проведення: спортивний майданчик або актовий зал.

 

Хід заходу

( місце змагань святково  прикрашене:

прикріпити плакати   „ Вперед, козаки! „.)

 

Ведучий. Мої друзі школярі,

Ви сьогодні – козаки.

В силі, спритності змагання

Розпочнемо на цім майдані.

Гей музико, марш заграймо,

Всі – на коні і – рушаймо!

 

( Команда одна за одною рухаються по майданчику і шикуються в три колони)

 

 Ведучий. Увага! Увага! Сьогодні ми проводимо „ козацькі розваги!” , змагатимуться найсміливіші, найкмітливіші, найспритніші. Привітаємо учасників змагань оплесками.

 

( Ведучий представляє команди та членів журі.)

 

Отже, починаймо змагання.

                              

Конкурс 1

   Гетьмани проводять з учнями стройові вправи: повороти, перешикування з однієї шеренги в дві навпаки. Команда , яка краще все виконає отримає три бали.

 

Ведучий. А щоб ви не нудьгували,

Ми в поході зробимо вправи.

 

Конкурс 2

Усі учні виконують високий старт і біжать крос 1000 м. Береться перший і останній результат і  виводиться середина бала команді: за I місце – 20 балів, II – 15 балів, III місце – 10 балів.

 

Ведучий. Козаки всі зупинились,

На майдан подивились.

Навколо безліч перешкод:

Вежа, річка, міст, колода.

Непрості у нас завдання.

Розпочнемо ми змагання.

 

Конкурс3

Всі учасники розходяться по своїх етапах, на яких виконують завдання.

Конкурс4

Перетягування канату. Беруть участь по четверо учнів  від команди. Хто перший перетягне канат на свою сторону  через лінію, отримає 5 балів.

Конкурс5

Біг у мішках. Участь беруть по одному учневі від команди.  Хто швидше пробіжить  у мішкові відстань 30 м, отримає 5 білів.

 

Ведучий. А тепер порозважаймося,

У різні ігри пограймося.

Два гурти козаків гожих

Нам покажуть, хто о зможе

 

 

 

Конкурс 6

Боротьба на руках. Участь беруть по одному учневі від команди. Гравець виставляє на стіл лікоть, і хто швидше звалить руку, той отримає 5 балів.

Конкурс7

Піднімання грі – 8 кг(6-8-мі кл.), 13кг (9-10-ті кл.). Участь беруть по одному учневі від команди. Хто більше разів вижме від плеч, той   отримає ту кількість балів, скільки разів вижме грою.

 

Конкурс 8

Лазіння по жердині чи канаті на швидкість. Найшвидший гравець отримає 5 балів.

 

Конкурс 9

Участь беруть гетьман команд. Вони по черзі відповідають на запитання. Якщо гетьман не знає відповідь, відповідає гетьман команди  - суперниці.

1.     Якщо відзнакою вирізнявся гетьман? (Його відзнакою була булава і бунчук. Булава – срібна палиця з кулею на кінці, бунчук  - палиця з довгим волосінням із кінських хвостів на кінці).

2.     Як називали козака, який ніс бунчук? (Бунчужник).

3.     У якому році було написано «Кобзар» і хто його автор?

4.     У якому році була вперше проголошено самостійність України? (11 січня 1918 р).

 

Ведучий. Гетьмани добре впоралися із своїм завданням і отримують по 3 бали. Продовжуємо змагання.

 

Конкурс 10

         Згинання і розгинання рук в упорі лежачи на підлозі чи землі з обов’язковим торканням грудьми коробки з-під шахів. Участь беруть по одному  учневі від команди. Рахується кількість разів.

 

 

Конкурс 11

         Участь беруть по одному учневі від команди. Завдання: збити м’ячем 3 кеглі. Відстань від кеглі до мішені 7м для учнів 6-8 – х кл.. 6 м – для учнів 9-11 кл. за кожну  збиту мішень учень тримає 3 бали.

 

Конкурс 12

         Котіння діжки руками. Учать беруть по одному  учневі від кожної команди. Хто швидше прокотить діжку на відстань 30 м, отримає 5 балів.

 

Ведучий.  А тепер журі підіб’є підсумки, і всі учні полічать бали. Кожен учень команди отримує цифри та запам’ятовує їх. Я називаю математичні дії, ви повинні   подумки вирахувати їх. Хто перший порахує, виходить до мене з відповіддю, хто найшвидше це зробив – отримає ще 3 бали.

 

Конкурс 13

         Утримання кута на брусах. Участь беруть по одному учневі  від команди. Час рахується секундоміром. Хто довше утримає кут в упорі на брусах, отримає 5 балів.

 

Конкурс 14

         Підтягування на перекладині. Участь беруть по одному учневі від команди. Рахується кількість разів.

 

 

Ведучий. А тепер подивимося домашнє завдання.  Називається воно «Зупинись, кадре!».

 

Конкурс 15

         Учасники демонструють заздалегідь підготовлений малюнок одного з видів спорту, а члени команди – суперниці повинні розгадати, який вид спорту зображений.

 

Ведучий. А тепер усі куштуватимемо кашу, яку зварили кашовари. А журі підіб’є підсумки змагань.

 

(Директор школи вручає нагороди переможцям змагань. Звучить козацький марш. Завершується свято виконанням Гімну України).

 

 

Міс  Світова література
  

На сцені 2 ведучих – Василіса Прекрасна і Василіса Премудра.

Василіса Премудра. Доброго дня, шановні пані та панове!

Василіса Прекрасна. Дамы и господа!

Василіса Премудра. Леді енд джентльмени!

Василіса Прекрасна. Синьйори і сеньйорити!

Василіса Премудра. Ми не просто так привіталися до вас різними мовами, адже сьогодні в школі  незвичайний конкурс – «Міс - Світова література»!

Василіса Прекрасна. У гості до нас завітають літературні героїні різних авторів, різних країн, різних епох.

Василіса Премудра. Наші учасниці ретельно готувалися і кожна з них варта носити корону «Міс - Світова література»!

Василіса Прекрасна. Та перш, ніж розпочати, дозвольте представити вам вельмишановне журі! А його склад – теж доволі цікавий, бо складається також з літературних персонажів, тільки чоловіків.

Представлення журі.

Василіса Премудра. Отже, містер Шерлок Холмс, Англія!

Василіса Прекрасна. Євгеній Онєгін, Росія!

Василіса Премудра. Капітан Немо, Франція!

Василіса Прекрасна. Алі Баба, Дальній Схід!

Василіса Премудра. І голова журі – Тарас Бульба, Україна!

Василіса Прекрасна. Не будемо примушувати наших конкурсанток зайвий раз хвилюватися і розпочнемо.

Василіса Премудра. Наш перший конкурс називається «Презентація-загадка». Героїні повинні розповісти, не називаючи свого імені, про себе так, щоб журі могло їх розпізнати.

Василіса Прекрасна. Ледве не забули: глядачі в залі можуть також обрати і проголосувати за найбільш привабливу, на їхню думку, героїню. Вона отримає звання «Міс глядацьких симпатій». Зустрічайте – учасниця під номером 1!

Презентація-загадка

1.    Я – циганка і заробляю собі на життя вуличними танцями. В мене закохані священик Собору Паризької Богоматері, статний офіцер і бридкий горбань з дзвіниці. (журі відгадує) Так, я – Есмеральда, «Собор Паризької Богоматері», Віктор Гюго.

2.    Мій образ випромінює тепло і світло. «Весь світ поділяється для мене на дві половини: одна – це ти і все щастя, надія світло, інша – усе, де тебе немає».  Саме так сприймає мене Андрій Болконський. (журі відгадує) Так, я – Наташа Ростова, «Війна і мир», Лев Толстой.

3.    Не дивлячись на свій юний вік, а мені лише 14, я знаю, що таке справжнє кохання і знаю, коли із-за ворожнечі родин воно буває неможливим. Історія моя трагічна, але світла і велична водночас. (журі відгадує) Так, я – Джульєтта, «Ромео і Джульєтта», Вільям Шекспір.

4.    Моє знання великої кількості казок не давало мені померти протягом тисячі  і однієї ночі і принесло справжнє кохання і щастя. (журі відгадує) Так, я – Шахерезада, героїня арабських казок.

5.    З дитинства всі сміялися над моєю мрією, а я вірила, що саме принц, що припливе за мною на кораблі з пурпуровими вітрилами стане моїм справжнім коханням. (журі відгадує) Так, я – Ассоль, «Пурпурові вітрила», Олександр Грін.

6.    Я – проста селянка. Та це не важливо, бо коли тебе по-справжньому люблять, в очах коханого ти стаєш багатою синьйорою. І хай він трішки дивакуватий, бо ж таки не кожен буде атакувати повітряні млини, та всі свої подвиги він присвячував мені.  (журі відгадує) Так, я – Дульсінея Тобоська, «Дон Кіхот», Мігель де Сервантес.

7.    Я стала відьмою від горя і біди,

Що не змогли нас стороною обійти.

До тебе лину, любове моя,

Відкинулися в небуття моя домівка і земля.

І зустрічі з тобою я жадаю,

Бо, майстре, я тебе кохаю.

Я серце й душу Воланду віддала,

І цим кохання наше рятувала.

Ходімо, любий, нам вже час.

Всі муки витримала я заради нас. (журі відгадує) Так, я – Маргарита, «Майстер і Маргарита», Михайло Булгаков.

Василіса Премудра. Конкурс завершено. Прошу журі виставити перші оцінки.

(кожен конкурс оцінюється згідно таблиці, додаток 1)

Василіса Прекрасна. А ми переходимо до наступного конкурсу. Він інтелектуальний і перевірить наших конкурсанток на знання своїх творів і на загальні знання з світової літератури.

Василіса Премудра. Питання учасницям задаватимуть члени вельмишановного журі. Отже, не гаятимемо часу і негайно приступимо до інтелектуального туру.

Інтелектуальний конкурс

(кожна учасниця відповідає на 3 питання зі знання свого твору і витягує 2 питання по загальних знаннях зарубіжної літератури)

Загальні знання

1.      Які художні твори називаються перекладними, а які оригінальними?   (Художні твори, відтворені іншою мовою, називаються перекладними. Твір, який ми читаємо тією мовою, який він був написаний, називаються оригінальним, або оригіналом)

2.      Що таке антитеза? (Це різке протиставлення образів та понять)

3.      Назвіть два типи казок. (Це фольклорні, тобто створені народом, і літературні – створені конкретним автором)

4.      Як називається повтор звуків, які пов’язують закінчення двох або більше рядків у поетичному творі? (Рима)

5.      Що таке діалог і монолог? (Розмова кількох персонажів – це діалог; промова героя, яка не перебивається іншими персонажами – це монолог)

6.      Як побудовані хоку? (Хоку завжди складається з 3 рядків, у ньому немає рими, але є ритм, кожен рядок має постійну кількість складів: у 1-ому – 5, в 2-ому – 7, в 3-ому знову 5)

7.      Що в літературі називається портретом? (Це зображення зовнішності героя)

8.      Як називається стародавня оповідь про явища природи і надприродні сили, про богів, духів, у якій часто пояснюється походження світу і життя на Землі? (Міф)

9.      Що таке оповідання? (Це невеликий за розміром художній розповідний прозовий твір про одну чи кілька подій у житті)

10.  Назвіть жанри літературних творів (роман, повість, оповідання, новела)

11.  Що таке гіпербола? (Це художнє перебільшення)

12.  Як  називаються твори, автором яких є народ? (усна народна творчість або фольклор)

13.  Які герої називаються головними і другорядними? (головний – це той, що постійно перебуває в центрі подій, другорядні – ті, що з'являються в окремих епізодах)

14.  Як називається послідовність подій у художньому творі? (Сюжет)

«Майстер і Маргарита»

1.      Скільки сюжетних ліній розвивається в романі? (В романі дві сюжетні лінії, які розвиваються самостійно. Дія першої розгортається в Москві в 30-ті роки 20 століття, друга ж – в Єрусалимі, майже дві тисячі років тому. Роман побудований так, що розділи однієї сюжетної лінії перемежовуються з розділами іншої. )

2.      Що попросила Маргарита у Воланда в обмін на пропозицію стати королевою на сатанинському балу? (Вона просить повернути їй майстра і їх обох повернути в ту домівку на Арбаті, де вони були щасливі)

3.      Хто такий Понтій Пілат? (Прокуратор Іудеї, )

«Тисяча і одна ніч»

1.      Як звали чоловіка Шахерезади, якому вона щоночі розповідала казки? (Шахріяр)

2.      На які три групи можна умовно поділити казки Шахерезади? (Героїчні, авантюрні і лукаві)

3.      Скільки дітей було в Шахерезади і Шахріяра? (Троє синів)

«Ромео і Джульєтта»

1.      Яка головна причина неможливості Ромео і Джульєтти бути разом? (Довготривала, запекла війна їх родин: Монтеккі і Капулетті)

2.      Назви ім'я священика, який допомагав закоханим? (Монах Лоренцо)

3.      Як померли Ромео і Джульєтта? (Ромео – від отрути, а Джульєтта – за допомогою кинджалу)

«Дон Кіхот»

1.      Як звали коня Дон Кіхота? (Росинант)

2.      Яке справжнє ім'я Дульсінеї Тобоської? (Альдонса Лоренсо)

3.      Яке прозвище дав Дон Кіхоту його вірний помічник Санчо Пансе? (Рицар Печального Образу)

«Пурпурові вітрила»

1.      Від чого померла мати Ассоль? (від запалення легенів)

2.      Хто розповів Ассоль про те, що вона зустріне принца на кораблі з пурпуровими вітрилами? (Старий Егль – збирач казок і легенд)

3.      Що подарував Грей Ассоль, коли вперше її побачив? (Він одягнув їй на мізинець старовинний перстень)

«Війна і мир»

1.      Як називалося садиба родини Болконських? (Лисі гори)

2.      Про кого йде мова: «В масонських передбачуваннях він зіграє роль «звіра Апокаліпсису», числове значення його імені – цифра 666»? (Наполеон)

3.      Напередодні якого свята відбувся бал, на якому вперше спалахнув вогник кохання між Наташею Ростовою та Андрієм Болконським? (Новий рік)

«Собор Паризької Богоматері»

1.      Ким доводилася Есмеральді Пакетта Шантфлері, що була зачинена в Роландовій башті? (Матір'ю)

2.      Яке слово складає коза Есмеральди в будинку Фльор-де-Ліс? (Феб)

3.      Хто повинен в смерті священика Клода Фролло? (Квазімодо, він штовхнув його з стіни Собору, коли дізнався, що той причетний до гибелі Есмеральди)

Василіса Прекрасна. Нашим конкурсанткам потрібен час, щоб підготуватися до наступного конкурсу. 

Василіса Премудра. А поки журі підводить підсумки, вашій увазі пропонуємо пісню про один з жанрів літератури, а саме – казку.

Василіса Прекрасна. Дует «А – 2»! «Свято казки»!

Пісня «Свято казки»

Василіса Премудра. Жінка в усі часи прагне бути привабливою, чарівною, стежити за модою.

Василіса Прекрасна. Тому наш наступний конкурс присвячується саме їй – королеві моді.

Василіса Премудра. Учасницям потрібно не просто продемонструвати наряди, а захистити моду тої епохи, в яку жили наші героїні.

Конкурс «Мода моєї епохи»

Шахерезада. Традиційний східний одяг майже повністю ховає тіло. Спочатку такий одяг  служив  захистом від сонця і піску, а згодом ці функції перейшли в традиції ісламу і стали символом способу життя релігійної людини. Показувати свою фігуру можна були лише чоловіку. Традиційний верхній жіночий одяг – галабея – яскрава, кольорова сукня, довга, вільного крою, без пояса. Часто оздоблюється яскравою вишивкою, аплікацією. Найбільш характерною особливістю східного костюму є головний убір  – хиджаб чи нікаб. Це великий відріз тканини, який в залежності від способу пов’язування або покриває лише голову, або повністю закриває лице. Є буденні хиджаб, а є святкові, весільні. Жінки старшого віку носили одяг темного кольору, тоді ж як молоді жінки віддавали перевагу яскравим відтінкам.

Ассоль. У жінок Нідерландів одяг мав багато деталей чоловічого одягу, саме - черевики, плащі-накидки, шляпи та інше. Сукні щільно прилягали до тіла у верхній частині, до низу розходилося широкими складками. Рукава були або дуже довгими, або коротенькими. В талії сукня стягувалася шнуром чи шкіряним паском. Ліф сукні оздоблювався орнаментом. Дівчата носили волосся розпущеним, а жінки заплітали їх в коси. І чоловіки, і жінки носили однакові браслети, персні, сережки, ланцюжки і головні обручі.

Джульєтта. В 16 столітті мода Англії мало чим відрізнялася від моди на території  Західної  Європи, але, на відміну від Іспанії, масивність і квадратність в пропорціях були набагато меншими.  Найпопулярнішими головними уборами були чіпці-туре. Характерною рисою як жіночого, так і чоловічого одягу, були брижжі (фреза), ріні за розміром і формою, але які завжди відповідали манжетам. В кінці 16 століття вперше з'являються відкидні ворітники. 

Маргарита. Початок 20 ст. відзначився не тільки бурхливим розвитком промисловості, а й активізацією   емансипації. Боротьба за рівноправність жінок в суспільстві супроводжувалася рухом за реформу жіночого костюму. Саме в цей час з'являються перші жіночі брюки. Другий напрямок реформи – проти щоденного одягання корсету. Це підтримали і лікарі, які наголошували на його шкідливості. Модними стають сукні вільного покрою, а також костюми-трійки: спідниця, блуза, жакет. Мода тих років  в Радянському Союзі – це економність, мінімізація тканин, скромність і мала присутність яскравих кольорів.

Есмеральда. Франція з давніх-давен була законодавицею моди. Вона і інші країни примусила їй підкоритися. У Франції розуміння жіночої краси було інше. Пишнота повнотілих італійок, худорлявість і манірність іспанок однаково не задовольняють вишуканий смак француженок. В моді елегантні, не дуже пишні сукні з довжелезним шлейфом, довжина шлейфу залежала від статусу жінки. Характерною особливістю жіночих нарядів були широкі рукава-реглан. Декольте набуло форму широкого і глибокого вирізу, який оформлявся вставкою і жорстким мереживним коміром.

Наташа Ростова. Кінець 18 - початок 19 ст. ввійшов в історію як фарфоровий період. Чоловічий та жіночий одяг, зачіски і макіяж, правила поведінки – все диктувалося фарфоровою стилістикою життя. Білосніжним лице робила пудра, а, щоб ще більше підкреслити колір шкіри – використовували штучні «мушки». Вже в XIX столітті мода повністю відображала західні віяння: пишні спідниці, корсети, відкриті плечі, волани, мережива. Костюм мінявся з року в рік, з'являлися нові види капелюшків і чіпців.  Мода Росії тих часів копіювала французьку. У великих містах відкривалися французькі магазини одягу. Зачіски відрізнялися вражаючою висотою. Вони прикрашалися фарфоровими квітами, мереживом опудалами птахів, пір'їнами. Іноді в зачіски примудрялися вставляти навіть макети парусників.

Дульсінея. Іспанська мода кінця 16 століття опинилася під сильним впливом геометричних форм, які штучно змінювали природні лінії людського тіла: у жінок це корсети, металеві пластинки на талії і ліфі сукні. Жінка майже губилася в закріплених спідницях на металевих  обручах, які називалися вертугадо і райфрок. В такому  одязі жінка виглядала, мов неприступна фортеця. Костюм часто нагадував скриньку з коштовностями, бо шився з дорогої тканини: бархату чи парчі, оздоблювався коштовним камінням і перлинами, вишивався золотими і срібними нитками, а також доповнювався дивовижним мереживом, яке на той час коштувало досить дорого.

 

Василіса Прекрасна. Як ти гадаєш, за що чоловіки люблять жінок?

Василіса Премудра. За вірність, за щедрість душі, за лагідну вдачу.

Василіса Прекрасна. Це все вірно, та найбільше цінують вони наші умілі руки та вміння куховарити.

Василіса Премудра. Так, недаремно вже не одне століття актуальна приказка: «Шлях до серця чоловіка лежить через його шлунок»

Василіса Прекрасна. В нашому журі – виключно чоловіки, я думаю, конкурсанткам вдасться заполонити їх серця своїми кулінарними витворами.

Василіса Премудра. Та перш, ніж ми розпочнемо, давайте послухаємо , як кулінарія відображується в літературних творах.

Літературний дайджест «Кулінарія в літературних творах»

·         Ви знаєте, що світова література також товаришує з кулінарією? Ось в уже згадуваному сьогодні романі «Майстер і Маргарита» читаємо: «Арчибальдович шепнув мені, що сьогодні будуть порціонні судачки а натюрель».

·         Про млинці з маслом, ікрою, сметаною, сьомгою, кількою і сардиною згадується в творі Антона Чехова «О бренности»

·         Гончаров. «Обломов». «Замість жирної кулеб’яки з'являлися начинені повітрям пиріжки, перед супом подавали устриці, курчата в папільйотках, з трюфелями, солодке м'ясо, англійський суп».

·         Про свою любов до щів і няні (баранячий шлунок, фарширований гречаною кашею і м'ясом ) вустами Собакевича і про порося з хріном вустами Чічікова зізнається Микола Гоголь.

·         У Пушкіна в «Повісті покійного Івана Петровича Бєлкіна» розповідається про тістечко бланманже: синє, червоне і смугасте.

·         В «12 стільцях» Ільфа і Петрова, як ви пам’ятаєте, бог послав Олексію Яковичу на обід домашні грибочки, форшмак з оселедця, український борщ з м'ясом, курку з рисом і компот з сушених яблук.

·         Всім відомо, що Карлсон – герой творів Астрид Ліндгрен дуже полюбляв варення, та, уважно прочитавши книгу, знайдете, як він із захопленням відзивається про м'ясні тефтельки.

·         Та що там страви! В світі існують ресторани, які тісно пов’язані з літературними творами. Ось, наприклад, пивний бар «U Kalicha», Чехія, відомий тим, що саме в ньому любив проводити час бравий солдат Швейк.

·         Головні герої твору «Троє в човні, не рахуючи собаки» полюбили  готель-трактир «The Bull Inn» в Англії.

·         Чехов увічнив в своїй «Дамі з собачкою» ресторан «Слов'янський базар», Росія.

·         Шерлок Холмс не раз запрошував свого друга доктора Ватсона в англійський ресторан «Simpsons-in-the-Strand».

·         А хемінгуеєвським героям роману «Фієста» прийшлася до вподоби кав’ярня «Iruna» на головній площі Памплони, що в Іспанії.

Василіса Прекрасна. Тобі не здається, що ми занадто захопилися цією темою, а, між тім, наші учасниці давно готові до кулінарного конкурсу.

Василіса Премудра. Конкурсантки не просто готували страви, які відповідають темі їх героїнь, вони ще коротко охарактеризують кухню тієї нації, до якої вони належать.

Василіса Прекрасна. Заздрю трішки журі, адже вони зможуть про дегустувати приготовлені дівчатами страви відразу ж.

Василіса Премудра. Не спіши заздрити, можливо, їм треба поспівчувати. Та не будемо відтягувати і приступимо до конкурсу негайно.

Кулінарний конкурс

Маргарита. Російська кухня. Російська кухня протягом своєї довгої історії увібрала в себе велику кількість різноманітних кулінарних традицій – від китайської і старослов'янської до французької, і в результаті стала однією з найрізноманітніших кухонь світу. Саме російській кухні належить традиція подавати страви окремо: спочатку холодні закуски, потім перші страви, потім страви з риби і м'яса з овочами та кашами і на десерт – пироги і компоти та квас. Вашій увазі пропоную одну з холодних закусок імператорського столу – курка з ананасами. Смачного!

Наталя Ростова. Російська кухня. Млинці з ікрою. На запитання, що ж таке справжня російська кухня, більшість відповість: ікра, яка прославила Росію на весь світ і, до речі, була дешевою і вважалася їжею простого люду, оселедець і млинці. Млинці – тоненькі і з різними начинками їли не лише на Масляну, а й протягом року. Начинкою слугували сиркові маси, варення, м'ясо, сьомга, ікра. Сьогодні я пропоную вам саме млинці з ікрою. Смачного вам!

Ассоль. Голландська кухня. Гарячі бутерброди «По-роттердамськи». Голландські кулінари подарували всьому світу один з найулюбленіших страв жителів планети – гарячі бутерброди. І, звичайно, всім відомий голландський сир. В Голландії з сиром готують майже все: закуски, салати, омлети, запіканки, бутерброди, супи і навіть десерти. Вам я пропоную гарячі бутерброди по-роттердамськи: з  маслом, гірчицею, шинкою і сиром «Гауда». Смачного вам!

Дульсінея. Іспанська кухня. «Тортилья». Іспанська кухня прославилася завдяки таким стравам як: паелья (спеціальна страва з рису), гаспачо (холодний гострий суп), тортилья – омлет і тапас (закуска). Іспанські страви прості, але, завдяки прянощам, таким, як шафран, вони набувають вишуканого смаку.  Сьогодні я пригощаю всіх нашою тортильєю. Смачного!

Есмеральда. Циганська кухня. «М'ясо по-циганськи». Кухня циган надзвичайно проста в приготуванні, цьому сприяв кочовий спосіб життя. Це супи з буряком, квашеною капустою і баклажанами, які називаються хабе мелало; каша хівицій з кукурудзяної муки; прісні коржики пугачо, які готувалися на вогнищі і слугували хлібом; а також велика кількість страв з риби та м'яса. Вам пропоную спробувати «М'ясо по-циганськи». Смачного вам!

Шахерезада. Арабська кухня. М'ясна страва «Кюфта». Загальним знаменням азіатських блюд є рис, що має багато сортів забарвлень, форм і розмірів. Із приправ найчастіше застосовується соєвий соус і величезна кількість різних спецій, які надають стравам неповторний, екзотичний аромат. Всі, хто сповідує іслам, не вживають в їжу свинину, проте з задоволенням їдять яловичину, телятину, козлятину та м'ясо птиці. Вам же сьогодні я пропоную м'ясну страву «Кюфта». Смачного!

Джульєтта. Англійська кухня. Торт «Закохане серце». День англійця починається звичайно із ранкового чаю та рідкої вівсяної каші. Ленч (другий сніданок) подають о пів на другу. Він включає м'ясні блюда: бекон, невеликі сосиски з тостами, біфштекси та ростбіфи. А на вечерю часто готують різноманітні пудинги. Ще англійці п'ють чай до 7 разів на день, а до нього полюбляють різні тістечка і торти. Я пропоную скуштувати торт «Закохане серце Джульєтти»

 

Василіса Прекрасна. Ми підійшли до останнього туру нашого конкурсу – творчого, де кожна учасниць матиме змогу продемонструвати свої таланти.

Василіса Премудра. Це може бути пісня, танець, декламування чи будь-що інше. Єдина вимога до конкурсанток – не відступати від свого образу і бути вірними сьогоднішній тематиці.

Василіса Прекрасна. Розпочинаймо!

Творчий конкурс

Шахерезада. Танець «Східні казки»

Ассоль. Пісня «Червоні вітрила»

В чудовій країні, за морем далеким

Красуня Ассоль жила з батьком стареньким.

Хоч радість не часто у дім прилітала,

Червоні вітрила дівчина чекала.

А люди сміялись: «Не вір у гадання,

Як вітер примхливий, минуть сподівання,

Бо завжди на хвилях біліють вітрила».

Та дівчину мрія навік полонила.

Приспів:

Червоні вітрила — вітрила надіі

Ассоль виглядала, як щастя, як мрії,

І вірила в те, що на хвилях чекання

Червоні вітрила несуть їй кохання.

 

Всі знали напевне: таке неможливо.

Не вірили люди у щастя, у диво.

Та сонячним ранком червоні вітрила

З'явились у морі, до берега плили.

Приспів:

Червоні вітрила — вітрила надіі

Ассоль дочекалась, здійснилися мрії,

Бо щастя прилине з далекого краю

До того, хто віру свою не втрачає.

Маргарита. Хореографічна композиція «Муза» на музику Ігоря Ніколаєва «Майстер і Маргарита»

Джульєтта. Уривок з трагедії «Ромео і Джульєтта»

Джульєтта. Хто показав тобі сюди дорогу?

Ромео. Моя любов. Вона мене навчила,

Дала пораду…

Джульєтта. Моє лице ховає маска ночі,

Але на нім пала дівочий стид,

Що ти в цю ніч мої слова підслухав,

Хотіла б я пристойність зберегти.

Так, мій Монтеккі, так, я нерозважна

І, може, легковажною здаюсь…

Пробач мені, мій любий, і не думай,

Що мій порив палкий – це легковажність:

Мою любов відкрила темна ніч.

Ромео. Клянусь цим місяцем благословенним,

Що сріблом облива верхи дерев…

Джульєтта. О, не клянися місяцем зрадливим,

Який так часто змінює свій вигляд,

Щоб не змінилася твоя любов!

Ромео. То чим я поклянусь?

Джульєтта. Не треба зовсім.

Або, як хочеш, поклянись собою –

Душі моєї чарівним кумиром, -

І я повірю.

Ромео. Серця почуттям…

Джульєтта. Ні, не клянись! Хоч ти – єдина радість,

Та не на радість змовини нічні…

Добраніч, любий! Теплий подих літа

Нехай цю бруньку ніжного кохання

Оберне в пишну квітку запашну,

Коли з тобою зійдемось ще раз.

Добраніч! Хай у тебе переллється

Той мир, що вщерть моє сповняє серце!

Ромео. Без нагороди так мене й покинеш?

Джульєтта. Якої ж нагороди хочеш ти?

Ромео. Повинна ти в коханні присягти.

Джульєтта. Я присяглась раніш, ніж ти просив,

Проте я хтіла б клятву ту забрати!

Ромео. Забрати клятву? О, навіщо, люба?

Джульєтта. Щоб бути щедрою і знов віддати.

Таж я того жадаю, що вже маю:

Як море, доброта моя безкрая,

Як море, дна не має і любов,

Що більше їх я віддаю тобі,

Що більше їх у мене зостається, -

А їм немає меж…

Прощай, мій любий!...

Наташа Ростова. Уривок з роману – сцена зустрічі Андрія і Наташі, вальс.

Андрій. Я полюбив вас з тієї самої хвилини, як тільки побачив. Чи можу я на щось сподіватися?

(він взяв її руку і поцілував) Чи любите ви  мене?

Наташа. Так, так. (заплакала)

Андрій. Що з вами?

Наташа. Ах, я така щаслива. Мені сказали, що ви попросили моєї руки і серця у батьків.

Андрій. А ваша maman сказала

Дульсінея. Пісня «Бесаме мучо»

Есмеральда. Танець «Циганочка»

 

Василіса Премудра. Всі конкурси позаду, і поки журі підбиває підсумки, ми оберемо «Міс глядацьких симпатій».

Василіса Прекрасна. Будь ласка, оберіть і напишіть на листочках ім'я тої, хто вам сподобався найбільше.

Підведення підсумків

Визначення глядацьких симпатій

Нагородження переможців

Василіса Премудра. Конкурс завершено, але хочеться побажати, щоб свято спілкування з книгами, з шедеврами світової літератури стало для всіх такою ж необхідністю, як дихати повітрям, спілкуватися з друзями, кохати і жити.

Василіса Прекрасна. Через роки і відстані дальні,

Де б ти не бував, куди б не їхав ти,

Ти не зможеш «ні» сказати читанню,

Книга – вірний друг твій назавжди!

Василіса Премудра. До побачення! До нових зустрічей!

Василіса Прекрасна. Дякуємо за увагу!

 

 

Молодь обирає здоровя 

На сцені хлопець сидить перед ноутбуком. Заходить дівчина.

Дівчина. Ти з комп’ютером хоч інколи розлучаєшся? Знову нову гру закачав?

Хлопець. Та ні, поглянь, якогось дивного листа отримав я сьогодні. Спочатку подумав, що хтось жартує. Та сама почитай.

Дівчина відкриває електронного листа – з'являються  привиди. Вони починають співати.

Пісня на мел. К. Орбакайте «Май»

Набридло нам оце життя,

Воно у нас – суцільні муки.

З далекого, із майбуття

До вас ми простягаєм руки.

Лікарня – це наш другий дім,

Хвороби знову атакують.

Нам незатишно в світі цім,

Даремно ми життя марнуєм.

Просимо тебе – зупинись!

На своє майбутнє подивись!

І поки не пізно – схаменись,

Щоби мрії всі твої й твої збулись.

Хлопець. Хто ви?

1 привид. Ми – жителі планети Земля ХХІІ століття.

Дівчина. Ви, звичайно, пробачте, але люди на нашій планеті виглядають трішки інакше. Гарніше, здоровіше.

2 привид. Ви праві,у ваш час це так і було. Але саме з вашого покоління почали відбуватися страшні мутаційні зміни в організмі людей. Ви перестали слідкувати за своїм здоров'ям і життям, а розплачуємось за це ми.

Хлопець. Ви хочете сказати, що мої праправнуки матимуть такий вигляд?

1 привид. Якщо,взагалі, виживуть. Тому ми і подолали відстань в часі, щоб попередити – життя людей в смертельній небезпеці!

Дівчина. Давайте з цієї миті детальніше.

2 привид. Людське здоров'я потрапило в тенета нездорового способу життя і шкідливих звичок. Ось лише деякі з них.

1 привид.  Тютюнопаління. На початку ХХІ століття на планеті палить понад 1,5 мільярда людей, за одну добу помирає до 10 тисяч. Ті, хто палить більше трьох років,  в 8 разів частіше хворіють раком легень, туберкульозом, серцевими розладами, шкірними і стоматологічними хворобами.  Адже, крім тютюну, кожна цигарка містить ще 12 канцерогенових речовин.   

2 привид. Алкоголізм. Лише в вашій державі в 2009 році страждають на алкогольну залежність близько 8 мільйонів чоловік, а це майже кожен шостий громадянин. Алкоголь вражає головний мозок, печінку, шлунок, серце, бронхи і легені, кровоносну систему. Уже в вашому часі з'явиться термін «алкогольна ембріонатія» - це виникнення мутагенних аномалій у ще ненароджених дітей.

1 привид. Наркоманія. Лише в Україні у ваш час офіційно зафіксовано близько мільйона наркоманів, 95% - це молодь від 15 до 30 років і лише 2% вилікуються, інших чекає смерть. Наркотики згубно впливають на весь організм, та найбільше страждає нервова система. Майже всі діти, які народжуються в сім'ях наркоманів – розумово відсталі.

2 привид.  СНІД. На сьогодні в Україні зафіксовано142 тисячі ВІЛ-інфікованих, з них 80% - молоді люди 14-25 років. СНІД вражає імунну систему людини, а звідси і всі органи. Якщо ви в найближчі 10 років не знайдете ефективного і недорогого засобу лікування, через 70 років чверть населення України вимре.

1 привид. Нездорове харчування. Близько 75% продуктів харчування – шкідливі для здоров'я. В їхньому складі, крім генномодифікованих  речовин, міститься багато хімічних сполук, а це – отрута уповільненої дії для всього організму.

2 привид. Тотальне захоплення комп’ютерами, мобільними телефонами. Від цього страждають зір і центральна нервова система. Дуже голосна музика, псує ваш слух, а постійні навушники у вухах – це прямий шлях до глухоти.

1 привид. Малорухомий спосіб життя, неякісне взуття - а це захворювання опорно-рухового апарату. І, навіть, спорт ви перетворили на суцільну залежність від анаболіків та стимуляторів.

Хлопець. Невже все це так страшно?

2 привид. Ви, навіть,  не уявляєте! Вже у ваш час цілком здоровими  народжуються лише 6 із 100 дітей. Які ж нащадки зможуть родитися у них? Схаменіться, доки ще можна щось змінити!

Звучить музика. Привиди зникають

Дівчина. Ти все це також бачив, чи мені одній привиділося?

Хлопець. Та ні, шкода, але це не сон і не наша фантазія.

Дівчина. Так треба ж щось робити! От тільки я в розпачі і не знаю, до кого звернутися.

Хлопець. Мені згадалася приказка народна: «Хочеш змінити майбутнє – зазирни в минуле»

Дівчина. Дійсно, адже ще сто п’ятдесят років тому українська нація була однією з найздоровіших в Європі.

Хлопець. Ех, зустрітися б оце з нашими предками та розпитати про все.

Звучить музика «По дорозі жук, жук». З'являються дід і баба в старовинному національному вбранні. Вони танцюють.

Дід. Ох, і молодець ти, Галю. І хто, дивлячись на тебе, скаже, що тобі вже за сімдесят перевалило.

Баба. І не кажи, Миколо, я ще будь-якій молодиці носа втру.

Дівчина. Вам вже сімдесят років? Ой, пробачте, доброго дня, шановні.

Дід. Доброго, доброго. А чому ви дивуєтесь?

Хлопець. Та я в свої дванадцять так танцювати не зможу.

Дівчина. Ми хочемо звернутися до вас за порадою. Поділіться таємницею вашого здоров'я.

Баба. Та ніякої таємниці немає. Треба лише з добром звіряти всі свої вчинки і справи. От ви привіталися: «Доброго дня» , а ми при зустрічі бажаємо здоров'я: «Здоровенькі були», «Дай, Боже, здоров'я», «Доброго здоров'я», «Бувайте здорові», «Ходіть здорові».

Дід. Ще з часів Київської Русі наші пращури цінують здоров'я, загартованість, спритність, витривалість. Цьому сприяє щоденна фізична праця, обов’язкове відвідування лазні, всілякі фізичні тренування.

Баба. А якщо і трапляються інколи якась недуга, лікуємося виключно дарами природи, лікарськими травами. М’ята і хміль заспокоюють нервову систему, чебрець лікує від кашлю, калина знижує тиск, листям капусти лікуємо головний біль, звіробій – ліки для шлунку. Столітник залікує рани, ромашка зніме запалення, а від опіків допомагає звичайне варене яйце.

Дід.  Засуджує наш народ і висміює нероб і п’яниць. Он скільки приказок склав: «Де чарка, там і сварка», «Хвали себе не при чарці, а на косарці», «Хто горілку любить, той себе губить»  Справжній чоловік доводить свою силу не в шинку, а в роботі.

Баба.  Овочі і фрукти ми вживаємо тільки ті, які самі на землі виростили. М'ясо своє на подвір'ї бігає, і молоко та яйця з власного господарства. І готуємо переважно в печі, або на пару, бо така їжа – найкорисніша для організму.

Дід.  Люблю я і борщ, і вареники, і ковбаску домашню

 І сальце. Але в піст – ні-ні, треба організм почистити.

Баба. А ще основа здоров'я – висока мораль. Ніякої розпусти не пробачає народ. Тому страмні хвороби – скоріше виключення, ніж правило.

 Дід. Більша частина життя проходить у нас на свіжому повітрі, незалежно від пори року. Оце і всі таємниці здоров'я.

Баба. І не забувайте про молитву, душа потребує лікування в першу чергу.

Звучить музика «По дорозі жук, жук». Дід і баба виходять.

Хлопець. Соромно зізнатися, але я не знаю жодної молитви.

Дівчина. Молитву то можна вивчити, я взагалі не розумію, що робити і як далі жити.

Звучить музика «Фортуна», з'являється бог Род.

Род. Я древньослов’янський бог Род – Бог над Богами, Творець Всесвіту. Я дарую життя всьому живому – людям, звірам, рослинам. Дощ – то моє наслання, щоб задовольнити спрагу земну, сонце – то мій провісник добра і тепла і доля людини – теж дарунок від мене. Я запалюю зірку на небі, коли народжується людина, і гашу, коли помирає. Ви прогнівили мене. Ще ніхто так байдуже не ставився до здоров'я і життя  –цього скарбу, подарованого мною. Тепер слухайте мене і виконуйте мою волю. Я забороняю вам в будь-якому вигляді вживати алкоголь!

Дівчина. Та я і сама не хочу, надивилась на сусіда-п'яницю, який сам втратив людську подобу і життя своєї сім'ї перетворив на пекло.

Род. Я забороняю вам палити і вживати наркотики!

Хлопець.  А мені і грошей на це шкода. Це ж стільки можна ковбаси на ці кошти купити!

Род. Забороняю під страхом смерті вести розпусне життя!

Дівчина. Я згодна. Та і бабуся мені каже, що треба берегти свою честь, а то і заміж ніхто не візьме, та і діти соромитися будуть.

Род. Забороняю вам знищувати своє здоров'я!

Хлопець. Обіцяємо тобі виконувати всі твої накази.

Род. Я вірю вам. Прощавайте і слів моїх не забувайте!

Звучить музика «Фортуна», бог Род зникає.

На сцені всі учасники композиції.

1.       Ми хочемо достукатися до вашої совісті! Відкрийте двері!

2.      Відкрийте вікна!

3.      Відкрийте очі!

4.      Відкрийте серце!

5.      Через рік може буде пізно!

6.      Через день може бути пізно!

1.      Ми повинні бути сильними!

2.      Ми маємо сказати «Ні» всьому, що нас вбиває!

3.      Ми кажемо «Так» спорту і свіжому повітрю!

4.      «Так» спілкуванню з друзями і активному відпочинку!

5.      «Так» танцям!

6.      «Так» подорожам!

1.      «Так» всім видам мистецтва!

2.      «Так» цікавому дозвіллю!

3.      «Так» здоров'ю!

4.      «Так» щасливому дитинству!

Разом Ми обираємо ЖИТТЯ!

Пісня на мел. «За чотири моря»


Швидкоплинно все в житті ти знай

Літо змінює завжди зима.

Істину просту не забувай:

В нас життя одне, двох життів нема.

Обираєм правду!

Обираєм волю!

Обираєм радість!

Самі пишемо закони.

Обираєм працю!

Обираєм долю!

Обираєм щастя!

Й світ чарівний, неповторний!

Обираєм радість!

Обираєм волю!

Обираєм щастя!

Обираєм долю!


 

Літературно – музична композиція

«Життя – це мить, зумій його прожити…»

Мета: поглибити знання учнів щодо негативного впливу шкідливих звичок на

          організм людини;

          розвивати творчі задатки учнів, вміння презентувати свою роботу;

          виховувати почуття прекрасного, потяг до здорового способу життя.

 

Хід заходу

Звучить мелодія

Ведучий. Люди не вмирають – вони вбивають самі себе.

Ведуча. Вони могли б прожити більше:

- Володимир Висоцький, Сергій Єсенін, Фрейді Меркурі, Ельтон Джон……

Ведучий. Їх згубив – алкоголь, наркотики.

Дитина. Мамо, як зберегти себе від поганих звичок.

Мати. (звертається до доньки)

Дитя моє, Бог дав тобі життя.

І щоб ніхто не заподіяв школи

Тобі, маленький громадянин, -

 Бог дав закони нашого народу.

Від дня народження, від іменин –

Він твій, цей світ широкий за вікном.

Ти на життя і щастя маєш право

Під золото – блакитним знаменом

Своєї української держави

Дитя. Усі ми в світ прийшли, щоб жити, добро творити на землі

Учитись, мріяти, любити, навчатися поки малі.

Щоб наше серце добрим стало, щоб в нім любов палка жила

Щоб серце завжди зберігало, любов і трішечки тепла

Ведуча. Що ж інколи заважає людині навчатися, творити, мріяти, любити

(виходить пані Цигарка)

П.Ц. Це ви тут про мене розмовляєте

Дитя цигарку витягає,

Бо хочеться дорослим стать.

Та сильним, гарним він не стане!

Бо зріст вповільнюватись став.

Усе, що в світі є погане,

Хлопчина в організм запхав

Тай ще залежність від цигарки

Потрапив хлопець, як в капкан.

Не допоможуть слово й лайки,

Тапер над ним – Цигарка пані

(виходять лікарі)

1 лікар. Кожна випалина цигарка скорочує життя курця на 15 хв.

2 лікар. 80 % хворих раком легенів – курці. Така платня за куріння.

1 лікар. Одна викурена цигарка приводить до збільшення серцебиття на 20 ударів за хвилину.

2 лікар. Людина  гине від 2-3 капель нікотину – це доза, яка потрапляє в організм після випалення 25 цигарок.

Всі разом. (в руках плакати) ми голосуєм  – проти куріння.

П.Ц. А чим же ви мене заміните? (звертається до присутніх в залі)

Відповіді дітей. Ми краще будемо: плавати, грати, танцювати, кататися на велосипедах, бігати, співати, малювати.

Пані Пляшка. І друга погана звичка

Заходить  часом наче гість.

Бо в хаті свято часом сяє

Горілка в чарці на столі.

Хлопчина деколи буває

Ще й вип’є чарочки малі.

Бо теж попробувати хоче

Що то татусь біленьке п’є

А потім сам собі захоче

І тихцем горілочки наллє.

А як такий усе руйнує,

Найперш страждає голова.

Всі центри там паралізує…

Біда великою бува.

Сценка «Люди зневажають»

Ж. Нервуються трішки, послала чоловіка на базар,  дала 100 грн., щоб чоботи собі купив і гостинця дітям. Вже вечір, а його немає.

 

Заходить чоловік, добряче напідпитку

 

Ж. – Купив ти, чоловіче, що я просила?

Ч. – Ні.

Ж. – А гроші де?

Ч. – Нема.

Ж. – А де ж ти їх дів?

Ч. – А от де: за чоботи просили сорок, а я дав тридцять – це вже сімдесят, десятка туди, десятка сюди – це дев’яносто, а десятку ми з кумом пропили – от і вся сотня.

Ж. – І на десятку так напився?

Ч. – Цить, стара, не кричи. Я ж не свої гроші пропив.

Ж. – А чиї?

Ч. – Кумові. Ті, що він нам на дрова позичив.

 

Чоловік впав на лаву і захропів.

Забігає дівчинка.

 

Д. (до мами) – Що, татко, знову п’яний?

Ж. – Як бачиш.

Д. – Знову з мене друзі кепкуватимуть із-за нього.

Ж. – Тихий наш батько, і ворогів злісних у нього немає, але  чомусь і друзів справжніх також. Я, його рідна жінка, постійно сварюсь з ним, люди зневажають ще й дитина ганьбиться! Все це горілка триклята! Хіба це  життя.

Д. – Я не хочу, щоб моє майбутнє було таким!.

Міліціонер. Юний друг, як що ти не хочеш дійти до рівня алкоголіка, втратити добре ім’я – пам’ятай.

2 міліціонер. Ріка починається з джерельця - а пияцтво зі слабоалкогольних коктелей

1 міліц. Не торкайся вина, навіть тоді, коли його пропонують дорослі.

Всі разом. Ми голосуєм – проти алкоголю.

П.П. А чим же ви мене заміните? (звертається до залу)

Відповіді. Ми будемо пити сік, компот, молоко, кока – колу.

Пан Шприц. Дівчата  й хлопці слабаки.

Під вплив частенько потрапляють

Наркотики – страшна біда

І молодими помирають

А вороття нема.

Шкода.

1 статист. В Україні 700 тис. дітей віком до 12 – 18 років наркомани

2 статист. Серед новонароджених 13% дітей з різними формами «Слабкого розвитку» - їх батьки наркомани.

Всі разом. Ми голосуєм проти наркотиків.

П.Ш. А чим ви мене заміните?

Відповіді. Вітамінами, апельсинами, яблуками, бананами…

Ведучий. Хто я? Навіщо я прийшов у цей світ.

Ведуча. Куди іде моє життя?  Що я залишу після себе?

Ведучий. Все починається з самої людини.

Пані Свобода. (звертається до діточок)

Поглянь, дитино, світ такий, як казка!

У пахощах, у звуках, в кольорах.

Від сонця нам струмить любов і ласка,

Земля, як у віночку, вся в квітках!

Відчуй дитино, запахи чарівні,

Що від землі ідуть, від квітів і від трав

А поять нас струмки й джерела дивні..

Я хочу щоб кожен це ввібрав

1 дитина. Учись любити все навколо себе:

                Траву і квіти, кущик, деревце.

2 дитина. Жучка і пташку, і блакитне небо

                 І синьооке чисте джерельце

3 дитина. І небо чисте волошкове,

               Та шепіт ніжних квіт.

4 дитина. Вербички листячко шовкове

               Весь дивовижний світ!

5 дитина. Поглянь на світ – це дивовижна казка!

                А квіти – це мабуть душа землі

6 дитина. У кожній з них струмить любов і ласка,

                Вони неначе діточки молі.

(діти піднімають аплікації)

Ведуча. Цікавий світ захоплень в наших учнів, ось послухайте декілька розповідей.

Художниця

(тримає в руках свою картину)

У родині малювати

І бабуся вміє, й мати

Тітонька, сестра і я

Отака моя сім’я!

На полотнах оживає,

Все, що в серденьку я маю:

Квіти, сонечко, родина

Моя рідна Україна

Лиш за пензлик я беруся

В світі мрій своїх гублюся

Навіть їсти забуваю

Добре – мама про це знає

І годує мене вчасно,

Щоб могла творить прекрасне

 

Спортсмени. Ми дуже люблю спорт. 

1. Боліє тато за «Динамо»,

А за «Дніпро» болію я.

 

2. Спорт полюбляє навіть мама.

Здоров’я – ось мета моя!

Спортивна розминка (мелодія «Футбольного гімну»)

Вишивальниця.                 Я дуже люблю малювати

Я свою душу в це переливаю

Червона нитка – то моє кохання,

А чорна  - сльози, біль і хвилювання

А  спокою захочеться мені,

З’являється зелене в полотні.

Коли ж у серці  сонечко сіяє –

То золотиста ниточка лягає

З рожевим – мріями злітаю

Блакитне – волі вимагало

Із білим прагну чистоти

Довіри, згоди, доброти

Я вишиваючи, відкрила таємниці –

Мого народу чарівні криниці

 

Співачка. Звучить пісня «Красивая любовь».

Танцюристи. Танок «Порічки».

Ведучий. Звичайно, не всі ті хто має захоплення стануть спортсменами, співаками, художниками.

Ведуча. Але головне – мати якусь мету, прагнути її досягти.

Ведучий

Нехай панує на землі краса

Хай пісню миру скрізь почують,

Нехай панує на землі добро

Нехай дитина на землі панує

  Гімн школи

 

Свято осені

 Ліс багряний довкола –сіен

Значить осінь прийшла.
Йдуть у вересні в школу
Діти міста й села.
Перейшли ми в другий клас,
Стали вже дорослі.
На уроці мандрували
І про осінь дещо взнали.
Мокне земля, сохне трава,
День убуває, коли це буває?
Коли вона загляне в сад,
Наллється соком виноград.
І пісні яблука ранет
Солодкі стануть наче мед.
Як помандрує по гаях
З чарівним пензликом в руках,
Все, розмалює на путі,
Берізки стануть золоті,
І ми її уклінно просим:
- Заходь у гості, щедра осінь.
Осінь. Є у літечка сестричка
У косі жовтенька стрічка,
Коси наче злото чисте
І калинове намисто,
А спідничка в мене з листя
Різноколірна, барвиста.
Ви  на мене  подивіться.
  •  Хто ти красуня
Ну дива тобі, та й годі!А щоб більше див було,Щоб гарненько все росло, -Треба вмілі руки мати,Треба добре працювати,Доглядати день при дні –Стане див  тобі й мені.Пісня «Гей, збирай урожай!»І Ми корзиночки несем,Дружно з піснею ідем Гей, збирай урожайІ на зиму запасай!Гей, так, ти збирайІ на зиму запасай!Кукурудзу ми зберемСпілих соняхів нарвем.ІІКукурудзу ми зберем,Спілих соняхів нарвем…І горох про запас –Урожай хороший в нас.Гей. Так, про запас.Урожай хороший в нас.Осінь. А ви знаєте, малята,
Що принесла вам на свято
Із садів, полів і грядок
Повний козубок загадок.
  •  Не стелися спати долі, а деруся вгору я.
  •  Що це за голова, лише зуби й борода.
  •  У зеленім кожушку,
В костяній сорочці.
Я росту собі в лісочку
,Всім зірвати хочеться
Щедра гостя до вас прийшла.
Багаті врожаї принесла.
Фрукти щедро дарувала,
Золотом листя розфарбувала.
Хто вона?Без вікон, без дверей, повна хата людей
.Синій колір, кисло – солодкий смак.
Кам’яне серце, чому це так?  (слива)
Я і гарний, я і білий,
І бувало  темно – синій.
Без  дробини і щаблів
Вилізло по стіні.
В грона сонечка наллю
Соком всіх вас пригощу.  
(виноград)
Лампочки жовтенькі
На дереві висять,
На смак дуже солодкі
,Але вночі не горять.
(груша)
Жовте листя летить, під ногами шелестить.
Сонце вже не припікає, коли діти це буває?
Стоять коні на припоні, не їдять, не п’ють,
А все гладкими стають.
Червоне личко, зелена стрічка.
(помідор)
Сама, як кулак, червоненький бочок.
Торкнешся – гладеньке, відкусиш – солоденьке.
Восени у нас всього доволі.
Осінь щедро дарувала нам –
Фрукти, овочі – усе в коморі,
Не страшний зимовий холод нам.
Гей, скликайте всіх, усіх!
Ми спекли для вас пиріг!
В ньому начинка смачна,
Всяка є городина:
Груші, яблука і сливи,
Ще й калини ягідки!
Зачекайте ще хвилинку
Знаєм, що пиріг пахтить.
Є сюрприз у нас – отак,
Ми покажем вам гопак.
Веселись від душі,
Будем їсти пироги
Скільки нам самим не з’їсти,
Поможіть нам, любі гості.
Пригощаєм всіх підрядІ дорослих і малят.
Пісня «Урожай»
Ми корзиночки несем,
Дружно з піснею ідем
Гей, збирай урожай
І на зиму запасай!
Гей, так, ти збирай
І на зиму запасай!
Кукурудзу ми зберем
Спілих соняхів нарвем.
ІІ
Кукурудзу ми зберем,
Спілих соняхів нарвем…
І горох про запас –
Урожай хороший в нас.
Пісня «Шпачок прощається»
І
Осінь.
Дощик сіється,
Клен весь пожовтів,
А  шпачок на гіллячц
іПісеньку завів.
П-в
Гілка ледь гойдається,
Дощик не кінчається,
З нами шпак старенький
До весни прощається.
ІІ
В путь – доріжку долиною треба відлітать
Пісеньку прощальну як не заспівать?
Осінь пензлика взяла